28.6.2022 Projektový den mimo školu – ZOO Ostrava

IMG-20220628-WA0002

DSC_0307 DSC_0310 DSC_0314

V úterý 28.6.2022 se uskutečnil projektový den mimo školu v ZOO Ostrava.

S mladšími žáky jsme měli naplánovanou procházku zoologickou zahradou bez výukového programu, ale počasí nám tentokrát nepřálo. Po prohlídce plameňáků a komentovaném krmení pandy červené jsme se museli schovat před deštěm pod přístřeškem, kde jsme si povídali, zahráli různé hry a posvačili.

Naopak starší žáci měli zajištěný výukový program o slonech, který se uskutečnil přímo před jejich výběhem, kde se zvířata představila ve své plné kráse a mohutnosti. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o životě slonů ve volné přírodě, ale také ohledně jejich chovu v zajetí, zároveň mohli pozorovat naživo jejich chování a získané informace rovnou v praxi ověřit. Na vlastní uši jsme měli možnost poznat, že sloni opravdu nedupou a pohybují se velmi tiše, ba až téměř neslyšně. Po přednášce jsme ještě navštívili blízké pavilony, občerstvili se, a za doprovodu vytrvalého deště jsme sice promočeni, ale nasyceni novými zážitky radostně vyrazili na cestu zpět a vstříc blížícím se prázdninám.