BESEDA O ZDRAVÉ VÝŽIVĚ -24.10.2017

Zdraví je to nejcennější, co máme, ale ne vždy si to dokážeme uvědomit. I mezi dětmi přibývá obezita, cukrovka a řada nemocí, které se dříve týkaly spíš dospělé populace.
Pan učitel jiří Hanzl si pro žáky II.stupně připravil besedu o zdravé výživě, spojenou s projekcí filmu o nástrahách rychlého občerstvení.Americký publicista se rozhodl, že se měsíc bude živit pouze stravou od řetězce MacDonald´s.Výsledky tohoto experimentu byly alarmující – novinář přibral na váze, zhoršil se mu tlak, kolabovala mu játra a ledviny..
V besedě , která následovala po filmu jsme si  vysvětlili nástrahy tohoto typu stravování, vysvětlili jsme si co a v jakém množství jíst a následovala zajímavá diskuse.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich