Beseda v knihovně v Klimkovicích – 14.5.2019

IMG_1490

IMG_1486IMG_1485 IMG_1495 IMG_1493 IMG_1487

S žáky druhého stupně jsme se v úterý 14.května vydali na besedu do knihovny v Klimkovicích.Po krátké cestě autobusem jsme se usadili mezi regály a paní knihovnice nás seznámila s tématem besedy – Dystopie – starý žánr s novým jménem.
Dystopická literatury nebo také filmy jsou vlastně opakem utopie, mají mnoho společných znaků se science-fiction, ukazují lidskou společnost v daleké budoucnosti, kdy velení se ujímá silná skupina nebo jedinec, svět je řízen totalitním způsobem , postrádá emoce a jedinec se stává pouze malým kolečkem v soukolí.
Ukázali jsme si některé knihy tohoto žánru, slyšeli jsme z nich ukázky, doplněné úryvky z filmů a na závěr jsme diskutovali nad některými otázkami, které souvisely s tématem besedy.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain