Roboti ve službách lidstva

DSC03487

DSC03484 DSC03480 DSC03478 DSC03463 DSC03502

Páteční dopoledne strávili žáci 4. – 9. třídy naší školy v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě, kde je čekal výukový program s názvem „Roboti ve službách lidstva“.

V první části programu lektor poutavě vyprávěl o historii, obsahu a mezioborovém přesahu robotiky včetně aktuálních informací. Společně jsme podnikli virtuální exkurzi do světa robotů, seznámili jsme se s robotickou paží a uvědomili si její význam v lékařství, biologii a astronomii.

Druhá část otestovala šikovnost a praktické dovednosti. Žáci se rozdělili do pěti skupin a po instruktáži sestavovali ze sady LEGO MINDSTORM svého robota. Po spuštění robotů se navíc naučili vkládat povely pro jejich pohyb.

Závěr byl asi nejzábavnější: sledovali jsme pět různých a rozdílně se pohybujících robotů.

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich