VELIKONOČNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA 7.března 2016

DSC04001

DSC03996 DSC03994 DSC04003 DSC04002 DSC04000 DSC04006

Velikonoční svátky jsou spojeny s předzvěstí jara. Letos to zatím v přírodě ještě příliš jarně nevypadá, ale naše tradiční výstavka výrobků se přiblížila, a proto jsme celé pondělí věnovali práci na výrobcích pro velikonoční výstavku.
Děti z prvního stupně vytvářely jarní ptáčky z barevných papírů, zápichy s motivem zajíčků, slepiček a kuřátek a zdobily vajíčka.
Starší děti z II.stupně pak v práci pokračovaly. Při výrobě dekorací jsme si povídali o významu a původu Velikonoc, využili jsme toho, že naši žáci pocházejí z různých míst Čech a Moravy a probrali jsme, jak se oslavy Velikonoc a pomlázka liší kraj od kraje.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain