MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

IMG-20221206-WA0002

IMG-20221206-WA0004 IMG-20221206-WA0005 IMG-20221206-WA0009 IMG-20221207-WA0014

V úterý 6. prosince děti již od rána netrpělivě čekaly, zda i do naší školy dorazí Mikuláš. A dočkaly se. Přivedl si s sebou i své dva pomocníky – čerta a anděla. Mikulášská nadílka probíhala jak na prvním, tak i na druhém stupni. V jejím úvodu položil Mikuláš dětem otázku, zda byly po celý rok hodné a nezlobily. Téměř všechny děti shodně přikyvovaly, že ano. Pouze jeden žáček s odpovědí váhal, ale když na jeho otázku: “A budete se ptát i maminky?“, ho trojice nadpřirozených bytostí ujistila, že ne, přidal se k ostatním přikyvujícím. Děti pak Mikuláše potěšily básničkami či písničkami a anděl jim za to rozdal balíček s dobrotami. Všichni byli spokojení, jen čertovi se pořád nezdálo, že mezi dětmi není ani jeden hříšník. Proto začal dětem klást pekelné otázky a zadávat čertovské úkoly. Kdo prošel, byl pekla ušetřen. A tak děti přemýšlely, jak čerti počítají, kolik let v pekle slouží hříšníci a jakou práci tam pro ně čerti mají připravenou, čeho se čerti bojí apod. A co tak namalovat čertí hlavu poslepu? I s tímto úkolem si naši žáci poradili na výbornou. Nechybělo ani společné zpívání známých písniček s vánoční tématikou za doprovodu klavíru. Čert si nakonec nikoho do pekla neodnesl a tak se všechny děti vrátily v pořádku na oddělení, jen lehce umazané od pekelných sazí. Čertův pytel protentokrát zůstal prázdný. A jak to bude příští rok? Uvidíme…